×
15.11.2023

Podnikateľská misia do Spojených arabských emirátov na veľtrh Dubai Airshow 2023

Podnikateľská misia do Spojených arabských emirátov na veľtrh Dubai Airshow 2023

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu, odbor Národný projekt, zameraný na internacionalizáciu slovenských malých a stredných podnikov, organizuje v týchto dňoch podnikateľskú misiu do Spojených arabských emirátov k veľtrhu Dubai Airshow 2023. 

Dubai Airshow je jedným z najvýznamnejších podujatí leteckého priemyslu v celosvetovom meradle. Tohtoročné edícia prináša viac než 160 najpokrokovejších komerčných, súkromných a vojenských lietadiel. Na podujatí sa zúčastnilo bezmála 100 vysokopostavených armádnych a civilných delegácií.

Okrem návštevy samotného veľtrhu boli pre slovenských účastníkov preddohodnuté aj stretnutia s relevantnými partnermi z regiónu Arabského polostrova. Firmy mali taktiež priestor zúčastniť sa na bohatom počte panelov veľtrhu, zameraných na témy ako vesmírne technológie, drony, umelá inteligencia alebo budúcnosť leteckého priemyslu. 

Slovenská delegácia pozostávala zo šiestich spoločností: iBross, JOKERTRIKE, GEODETICCA VISION, 3IPK, M2M Solutions a Airvolute, ktorá priamo na veľtrhu uzatvorila obchodný kontrakt s novým partnerom.