Slovensko na veľtrhu Metal Show & TIB 2022

utorok, 17. máj 2022
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci národného projektu Podpora internacionalizácie MSP v termíne 11. – 14. mája 2022 pripravila pre šesť slovenských malých a stredných podnikateľov platformu pre ich prezentáciu v rámci spoločnej expozície na Medzinárodnom technickom veľtrhu Metal Show & TIB 2022.
 
Medzinárodná výstava pre kovoobrábanie, technológie a priemyselné zariadenia (Metal Show and TIB) je miestom stretnutí spoločností zo širšieho balkánskeho regiónu. Hlavným zameraním veľtrhu je celý rad moderných riešení, služieb a produktov potrebných na implementáciu a zavedenie noriem podľa priemyslu 4.0. Veľtrh Metal Show and TIB je určený pre spoločnosti pôsobiace v sektoroch strojárstva, kovoobrábania, priemyselnej automatizácie a energetiky.
 
Slovenská republika bola na výstave zastúpená národným stánkom pod značkou Good Idea Slovakia organizovaným agentúrou SARIO, na ktorom sa prezentovalo 6 slovenských spoločností:
ADRIAN GROUP s.r.o., ELTECO TECHNOLOGY s.r.o., EMSYST, spol. s r.o., EUROGARNET s.r.o., Ing. Radko Molčanyi Ecofil a W rent, s.r.o.
 
Cieľom účasti slovenských spoločností v národnej expozícii bola možnosť prezentovať svoju podnikateľskú činnosť a predstaviť zahraničným partnerom sortiment svojich výrobkov, ako aj nadviazať obchodné kontakty s cieľom uzatvorenia obchodných kontraktov a exportu výrobkov do zahraničia.
 
Význam participácie Slovenska na veľtrhu Metal Show & TIB 2022 podporil svojou návštevou aj veľvyslanec Slovenskej republiky v Bukurešti Karol Mistrík a ekonomická diplomatka Andrea Fedorová, ktorí počas svojej návštevy na spoločnej expozícii diskutovali so zástupcami zúčastnených spoločností o ich výrobnom programe a o možnostiach vstupu na rumunský trh.
 
Aktuálny harmonogram podporovaných veľtrhov a výstav pre rok 2022 je dostupný na tomto linku.