×

Inovatívne firmy – nábor do USA začína

Location
Bratislava

O necelý mesiac prebehne ďalší súťažný výber v rámci Slovenského start-up rozvojového programu agentúry SARIO. Vybrané budú štyri najlepšie projekty, ktoré dostanú príležitosť zúčastniť trojmesačného programu v kalifornskom SiliconValley.  Prvé dve už v júli odídu rozvíjať svoje projekty za pomoci skúsených podnikateľov a hľadať investorov do svetového centra inovatívneho podnikania.

Na základe skúseností víťazov predošlého výberu, firiem NicereplyCoverpage, ktoré pobyt v Slovenskom technologickom a inovačnom centre (STIC) v Plug and PlayTech Center, USA už absolvovali, pobyt v SiliconValley dáva mladým podnikateľom šancu získať know-how ako vybudovať aj u nás firmy s regionálnym či globálnym dosahom.
 

Podmienky účasti v druhom kole náboru Slovenského start-up rozvojového programu agentúry SARIO nájdete tu.


Informačná kampaň bude prebiehať na vysokých školách a v technologických centrách. Agentúra SARIO chce týmto spôsobom zvyšovať povedomie o inovatívnom podnikaní a informovať o možnostiach, ktoré existujú v rámci Slovenského start-up rozvojového programu, ako aj mimo neho.


Administrátorom a odborným partnerom pre realizáciu Slovenského start-up rozvojového programu na Slovensku je firma Neulogy. Odborným partnerom agentúry SARIO v USA je Plug and PlayTech Center.


Cieľom Slovenského start-up rozvojového programu je umožniť slovenským firmám expanziu inovatívnych myšlienok smerom do zahraničia umožniť zrýchlený prenos inovatívneho know-how smerom na Slovensko.Výber prvých štyroch firiem bol v minulom roku synergicky prepojený so súťažou StartupAwards.
 

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o SSRP a ďalších príležitostiach pre inovatívne firmy na Slovensku, ale aj o tom, ako vybudovať startup s globálnym potenciálom, príďte na jedno z podujatí v rámci informačnej roadshow po slovenských univerzitách a start-up podujatiach. Pre viac informácií o roadshow prosím kliknite tu.

 

Pre najnovšie informácie nás sledujte na webových stránkach SARIO, Neulogy ako aj na FB a Twitter profiloch StartupAwards.SK, SARIO a Neulogy.